Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası insanların evlerine geldiklerinde huzurla yatabilecekleri ve dinlenebilecekler, yeni güne hazırlanmada uykumuzu alarak dinç başlamamıza yardımcı olan ve aile bağlarını güçlendiren aynı zamanda keyif veren bir yerdir.

Bir önceki yazıda, Huzurlu bir yatak odası için seçilebilecek renklerden bahsetmiştik. Bu yazıda ise insanların yatak odalarında en çok tercih ettikleri bir diğer ambiyans olan “Sıcak” yatak odası için kullanılabilecek renkler üzerinde duracağız. Sıcak bir ambiyans yaratmak için kullanılacak renkler daha çok kırmızı, turuncu, sarı yada kahverengi tonlarında olacaktır.

https://inizz.com/yatak-odasi/

Derinliği olan koyu bir renktir. İçinde yer alan kırmızı tonları, ortama yeterince sıcaklı katar. Koyu bir renk olduğu için odayı küçük gösterebilir, bu nedenle küçük yatak odalarında kullanılacaksa, tek bir duvar boyanmalı, diğer duvarlar aynı rengin iki üç kademe açık tonuyla renklendirilmelidir. Odaya bol gün ışığının girmesine izin verilmelidir.

Koyu tonlar her ne kadar ortama sıcaklık verse de, odanın küçülmesine ve karanlık kalmasına sebep olurlar. Oysa açık renkler kullanarak da bir ortama sıcaklık katabilirsiniz. Buradaki sarı renk, hem odanın açık ve canlı görünmesini, hem de sıcak durmasını sağlayacaktır. Özellikle koyu kahve mobilyalarla uyum sağlar ve daha sıcak bir ortamın oluşmasını sağlar.

Yatak Odası Takımı – Dekorasyon Fikirleri 2021

Konforlu ve davetkar bir ortam yaratmak istiyorsanız şarap renkleri her zaman uygun bir seçim olacaktır. Kırmızı gibi buda koyu bir tondur fakat daha samimi ve sıcak bir renktir. Her koyu renk gibi bu tip renklerde odayı küçültebilir. Odanın tamamının bu renk ile boyanması klostrofobik bir ortam yaratabilir. Bu nedenle tek bir duvarı bu renkle boyayabilir, diğer duvarları açık renk yada beyaz ile boyayabilirsiniz.

Huzurlu Bir Yatak Odası Dekorasyonu İçin 4 Renk Önerisi

Eğer aradığınız; açık, natürel ama sıcak bir renk ise altın yada bal renginin açık tonları işinize yarayacaktır. Bu renk sarı ve turuncu karışımı yapısı ile ortama sıcaklık katarken koyu tonlardan uzak olmanızı sağlar. Açık renkli olması sebebiyle tüm duvarlarda kullanılabilir. Odanızın daha geniş bir yapıya bürünmesini, daha ferah gözükmesini sağlar. Kahverengi mobilya renkleri ile de çok iyi uyum sağlayacaktır.