Tadilatsız Mutfak Yenileme Dekorasyon Fikirleri (6 Muhteşem Öneri)

Mutfağınızı Yeni Gibi Gösterecek Öneriler

Mutfak Dekorasyonu ile birlikte mutfağınızı yeniden yapmak; uzun zahmetli ve oldukça maliyetli bir iştir. Peki çok daha ucuza yaptırabileceğiniz bazı değişikliklerle mutfağınıza yepyeni bir hava katmaya ne dersiniz.

#Dolap Kapaklarınız

Tüm dolapları değiştirmek hem çok uzun hem de maliyetli bir projedir. Eski mutfak dolaplarını boyamak yada sadece kapakları değiştirmek mutfağınıza yepyeni bir hava katmanızı sağlar. Dolaplarınızın temel yapısında herhangi bir problem yoksa uygulayacağınız bu yöntemle yepyeni bir mutfak yaratabilirsiniz.

#Aydınlatma

Kırmadan Dökmeden Mutfak Yenilemek

Farklı bir ışıklandırma tarzı, mutfağınızın havasını büyük oranda değiştirebilir. Örneğin yeni tip şerit led aydınlatmaları özellikle üst dolap altlarında kullanarak tezgâhınızı aydınlatabilirsiniz. Mutfağınızda masa kullanıyorsanız, tavandan gelen uzun bir avize ve led aydınlatma yardımı ile yeni bir hava yaratabilirsiniz.

#Tezgâh Değişimi

Tüm mutfağın en çok kullanılan parçasıdır. Ve dolayısıyla çok fazla yıpranır. Yıpranmış bir tezgâhı yenisi ile değiştirmek hem kolaydır hem de mutfağa taze bir hava katar. Dikkat edilmesi gereken nokta tezgâhın rengi ile dolap kapaklarının renginin birbirine uyumlu olmasıdır.

#Aksesuarlar

Dolap yada çekmece kapaklarının kulplarını daha şık alternatiflerle değiştirmeye ne dersiniz. İsterseniz eskilerden gelen çiçek desenli porselen kulplar yada yeni, sade görünümlü metal kulplar, seçim sizin. Elektrik priz ve anahtarlarını değiştirmek, mutfağa açılan kapılarda buz cam kullanmak deneyebileceğiniz farklı fikirlerdir.

#Fayans Kaplama

Tezgâh ile üst dolaplar arasında kalan bölge birçok mutfakta fayans ile kaplıdır. Sade beyaz renkli eski tip fayanslara sahipseniz, eskime nedeniyle fayans üzerinde rahatsız edici kırıklar varsa yada sadece sıkıldıysanız, fayansları kırdırıp yeniden yaptırmak yerine folyo ile kaplama yapabilirsiniz.

#Menteşe ve Ray donanımlarının değiştirilmesi

Vuran kapaklardan zor açılan çekmecelerden sıkıldıysanız, taşıyıcı sistemleri ve menteşeleri değiştirebilirsiniz. Evet, dışardan bakıldığında yeni bir hava katmayacaktır belki ama kapakları, çekmeceleri kullanmaya başladığınız mutfağınızda yeni bir teknoloji ile donatılmış hissi verecektir. Bunun için kapanma anında yavaşlatıcı sistemler içeren yaylı mekanizmalar kullanmanızı tavsiye ederiz.