Salonda ayna dekorasyonu, dekoratif ayna nerede kullanılır, dekoratif salon aynaları, üçlü ayna modelleri gibi bütün çözümleri bulabileceğiniz bir konu.

Salon evimizin en önemli yerlerinden birisidir. Günümüzün yorgunluğunu attığımız, ailemiz ve sevdiklerimizle güzel ve hoş sohbetler gerçekleştirdiğimiz çalışma ortamından uzaklaştıktan sonra günümüzün büyük çoğunluğunu salonda geçiririz. Salon dekorasyonu yaptığımızda kuşkusuz en önemli ve en çok kullanılan dekor ürünleri ise salon aynaları veya dekoratif aynalardır. Satın aldığımız salon aynasını nereye asacağımız hakkında hiç bir fikrimiz var mı?

Genelde herhangi bir aynacıdan ayna aldığınızda bazı firmalar montajını yapmak için sizden yer belirlemenizi ister ve burada ise tamamen sizin tercih ve insiyatifinize göre montaj yapmaktalar.

Üçlü dekoratif salon aynası
Üçlü dekoratif salon aynası.

Peki siz salon aynasını en iyi nerede duracağına nasıl karar vereceksiniz?

# Salonunuzda önemli eşyalardan bazıları oturma grubudur eğerki bir oturma grubunuz var ve arka tarafı duvar önünde ise televizyon var ise duvar bölümüne güzel bir dekoratif ayna hoş olur.

# Oturma grubunun olduğu bölgede eğer ki karşınızda televizyon yok ise aynayı evin odasına derinlik ve genişlik katması için oturma grubunuzun karşısında konumlandırabilirsiniz.

# Salonunuz çok büyük ve içerisinde eğerki yemek masası mevcut ise yemek masasının olduğu bölüme aynanızı asabilir ve böylelikle hem yemek yersiniz hemde insanlar birbirlerini rahatlıkla görebilir.

En önemli hususlardan bir tanesi ise ne tür bir ayna istediğiniz!

Eğerki duvardan duvara ayna istiyorsanız farklı yöntemler seçmelisiniz.

Boy aynası yada ayaklı ayna tercih ediyorsanız yine farklı türde seçimler yapmalısınız.

Sadece dekoratif olması açısından çerçeveli yada çerçevesiz dekoratif ayna istiyorsanız yine odanıza göre seçim yapıp konumlandırmalısınız.

Odanızın durumunu bizlere gönderin editörlerimiz sizler için değerlendirip en iyi konumlandırmaları sağlasınlar.