Romantik Bir Yatak Odası Dekorasyonu için 4 Renk Önerisi

Daha önceki iki yazımızda, huzurlu ve sıcak yatak odaları için renk önerilerinde bulunmuştuk. Bu yazıda ki odak noktamız yatak odasında romantik bir ortam elde etmek için kullanılabilecek yatak odası dekorasyonu için harika renkler olacak.

Yakut Kırmızı

Ahududu pembe ne kadar eğlenceli bir renkse, yakut kırmızı o kadar tutkulu bir renktir. Yakut kırmızıyı, doğal renklerle ve hafif siyah renkli aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Küçük veya ışığın az girdiği yatak odalarında, bu rengi tek bir duvarda kullanmak ve açık tonlu renklerle tamamlamak daha uygun bir seçenek olacaktır.

Ahududu Pembe

Kırmızıya çalan bu pembe tonunda boyanmış bir odada eşinizle küs uyumanız gerçekten zordur. Bu rengin tonları, yada sıcak tonlarda ki metal (örn: bakır, bronz, altın) aksesuarlarla oldukça uyumlu olacaktır. Odanın kalan alanlarında bolca beyaz kullanarak rengi tamamlayabilirsiniz

Eğer ahududu tonu fazla yoğun ve koyu gelirse daha yumuşatılmış bir tonu tercih edebilirsiniz. Parlak bir renk yerine; mat, hafif açık bir ton kullanarak rengin romantik yapısını bozmadan daha rahat ve sakin bir ortam yaratabilirsiniz.

Siyah

Siyah renk, pembe ve kırmızının çok ötesinde bir tutkuyu yatak odasına taşıyabilir. Fakat ışığı çok fazla absorbe ettiği için odayı aşırı küçültebilir. Bu nedenle büyük odalarda ve tek bir duvarda kullanılması uygundur. Aynı zamanda odanın çok iyi bir ışıklandırmaya ihtiyacı olacaktır.

Eğer odanız küçükse ama siyah renk kullanma fikri hoşunuza gittiyse, bir diğer çözüm döşemede kullanmaktır. Beyaz duvarlarla çevrili siyah bir döşeme çok basit ama etkili bir çözümdür.

Karamel

Bu renkte insanda tatlı ve hoş duygular uyandıran renklerden birisidir. Fakat özellikle bu rengin seçiminde, karamel renginin kahverengiye dönük tonlarındansa, turuncuya dönük tonlarını kullanmak daha doğru olacaktır. Özellikle az ışık alan odalarda, kahverengiye dönük karamel tonları çamur rengine benzeyebilir

Eğer daha açık ve aydınlık bir ton arayışınız varsa, şeftali rengine dönük bir ton güzel sonuçlar verebilir.