Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo yenileme maliyeti olan, uzun ve zorlu bir süreçtir. Fazlasıyla, kırma ve delme gibi işlemler gerektirdiğinden özellikle apartmanda yaşayan insanlar için sıkıntılı bir süreç halini alabilir. Oysaki banyo tadilatı gibi işlemleri, küçük ve zahmetsiz bazı değişikliklerle büyük işler başarabilirsiniz.

Boya Duvar ve Tavan Boyama

Her banyoda (tavan hariç) boyalı alan bulunmayabilir. Fakat boyalı duvarlar içeren banyolarda küflenme yada kabarma gibi sorunlar görülebilir ki bu kadar nemli bir ortam için normal bir durumdur. Öyleyse ilk iş boyayla başlamaktır. Banyoda bulunan, dolap yada küvet renklerine uygun koyu olmayan hafif renkler seçebilirsiniz. Bunun sebebi banyoların genelde dışarıya açılan penceresi bulunmayan ve gün ışığından uzak yerler olmasıdır. Koyu tonlar ve renkler ortamı bunaltıcı bir hale getirebilir. Ayrıca bu tip alanları boyarken, küf tutmama özelliğine sahip boyalar tercih etmeniz önerilir.

Armatürler ve Banyo Aksesuarları

Banyo armatürleri ve banyo aksesuarları banyoya çok şey katarlar. Bu nedenle iyi durumda olmaları her zaman önemlidir. Eski, bakımsız, eğreti duran, su akıtan, pas yada kireç içerisinde kalmış armatür ve aksesuarlar yerine yenilerini takmak banyonuzda ki havayı çok hızlı biçimde değiştirecektir. Banyo armatürlerinde en yeni model veya en son teknoloji ürünlerini kullanmak her zaman gerekli ve doğru değildir. Banyonuzun genel yapısına göre Retro olarak da adlandırılan eski tip armatürleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, çok basit yada bahçe musluğu şeklinde ki musluklardan uzak durmaktır. Banyo armatürü, lavabo armatürü, havlu tutacakları ve dolap kulplarının aynı stilde yada yakın olması önemlidir.

Banyo Aydınlatma Modelleri

Genelde tercih edilen banyo dolap üstü aydınlatma yada ayna üstü aydınlatma. Tamamen zevkinize göre beyaz veya gün ışığı renginde aydınlatmalar seçebilirsiniz. Tek bir florasan tavan armatürü ile aydınlatılan bir banyo hayal edin. Sizce ne kadar güzel bir ışıklandırma olabilir. Banyonuza yeni aydınlatma armatürleri takmak önemli bir etki yaratacaktır. Özellikle baş hizasında aydınlatma kullanmak ve tavanda ki aydınlatmadan farklı bir renk kullanmak, istediğinizde kullanabileceğiniz iki farklı hava yaratmanıza yardımcı olur. Bunun için her iki aydınlatmayı farklı anahtarlara bağlamanız gerekecektir.

Banyo Fayansını Boyama veya Fayans Kaplama

Fayansları kırarak eski banyonuzu yenilemek gibi yüklü bir projeden önce fayanslarınızı boyama yada yapışkanlı folyo ile banyo fayans kaplama alternatiflerini düşünmeniz doğru olabilir. Özellikle sade, desensiz, beyaz fayansların üzerine rahatlıkla folyo kaplama yaparak yeni bir görünüm sağlayabilirsiniz. Sizlere daha önce oluşturduğumuz Banyo Fayans ve Dekorasyon Modelleri konumuza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri için daha geniş bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki bulunan linke tıklayıp kategorimize göz atabilirsiniz.

https://inizz.com/banyo-dekorasyonu/